SATRA Aktuality Stavba roku 2016

Stavba roku 2016

Dne 13. 10. 2016 byl projektu a stavbě Tunelového komplexu Blanka udělen titul Stavba roku 2016, v soutěži pořádané Nadací pro rozvoj architektury a stavitelství ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu (MPO), Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT) a Svazem podnikatelů ve stavebnictví v ČR (SPS). Kromě ceny Stavba roku projekt též obdržel zvláštní cenu České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě.

TITUL STAVBA ROKU 2016
CENA ČESKÉ KOMORY INŽENÝRŮ A TECHNIKŮ ČINNÝCH VE VÝSTAVBĚ

 

Tunelový komplex Blanka v Praze

Titul Stavba roku 2016 je udělen za vytvoření dopravně důležité stavby se zřetelem k překonávání složitých podmínek geologických, ekonomických i společenských.

 
24. ročník soutěže STAVBA ROKU 2016  Zleva Ing. Ludvík Šajtar, Ing. Milan Veselský a Ing. Pavel Křeček
 

Žádná stavba v posledních letech nebyla tak často negativně hodnocena „investigativními“ novináři i současnou primátorkou, jako Tunelový komplex Blanka. Od chvíle co ale byla stavba zprovozněna, nenašel už nikdo z nich v sobě odvahu, aby po projetí celým komplexem řekl – je to úžasné. Je totiž opravdu úžasné, co zde dokázali stavbaři vytvořit. Sledoval jsem celou dobu průběh výstavby a říkám: bylo to výborně organizované. Už jen to, že byly minimální výluky a MHD jezdila stále bez vážných přerušení. Bohužel, ale současná politická garnitura naprosto selhává v přípravě dalších etap. Nedivím se, paní primátorka půjde raději v čele Prague Pride, než aby zadala pokračování městského okruhu jak západním tak východním směrem. Ale co se divím, vždyť trend v Praze směřuje ke zrušení aut, všichni na kola a do silnic vysázet stromy. Tunelový komplex Blanka si plně zaslouží cenu České komory autorizovaných inženýrů a techniků.
– Ing. Pavel Křeček, předseda České komory autorizovaných inženýrů a techniků