SATRA Aktuality Úspěch našeho fotografa v mezinárodní soutěži

Úspěch našeho fotografa v mezinárodní soutěži

V roce 2011 vypsalo nakladatelství Progressive Media Group, vydávající známý časopis Tunnels & Tunnelling, fotografickou soutěž T&T Photo Competition 2011 (soutěž byla doprovodnou akcí T&T International Awards). Zadání znělo, zachytit na snímku pravou podstatu podzemního stavitelství. Pracovník společnosti SATRA Jakub Karlíček se zúčastnil s cyklem snímků, pořízených při výstavbě tunelového komplexu Blanka v Praze. Snímek s názvem Lidský rozměr (Human dimension) obsadil v soutěži druhé místo. Fotografie zachycuje raženou strojovnu vzduchotechniky pod Letnou ve fázi dokončeného definitivního ostění. Autorským záměrem bylo, prezentovat velikost podzemního díla poměrem k měřítku lidské postavy.
 

 
S vítěznými snímky se můžete seznámit v příloze prosincového čísla časopisu Tunnels & Tunnelling, která je věnovaná výsledkům T&T International Awards. První místo obsadila Kathrine Du Tiel, vítěznou trojici doplnil Robin Scheswohl, oba shodou okolností se snímky ze San Francisca. Tunel Blanka tak důstojně reprezentoval nejen české, ale s nadsázkou můžeme říci, že i evropské podzemní stavitelství.
 
Všechny soutěžní příspěvky posuzovala odborná porota, ve které zasedali mimo jiné fotografové Nick Kozak a David Vintiner, kreativní ředitel nakladatelství Progressive Media Henrik Williams a šéfeditor pořádajícího magazínu Jon Young. Komentář poroty k oceněnému snímku: Vhodnou kompozicí a využitím světla je tato fotografie dobře srozumitelná. Působivou ji činí velká plocha stěny tunelu. Díky kontrastu vytvořenému mezi postavami a okolním prostorem je poměr všech částí fotografie dobře patrný. Výrazné užití světla umožňuje získat představu i o prostoru za okrajem fotografie.
 
Od března je celý cyklus fotografií, inspirovaný tunelem Blanka, vystavený v prostorách informačního střediska stavby na Letné.